2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

2017-2018 Eğitim Öğretim yılının; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, onların eğitimi için özveri ile gayret eden değerli yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve ailelerine hayırlı olmasını diliyor, başarı dolu bir ders yılı geçirmelerini temenni ediyorum.

Talip ŞEN

Gülyalı Belediye Başkanı

Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

”Bayramlar; birlik ve beraberliğimizin simgesi, toplumumuzu kaynaştıran, hoşgörü ve kardeşliğimizin artmasını sağlayan önemli dayanışma ve paylaşma günleridir. Böyle güzel günleri fırsat bilerek bu bayram coşkusunu elimizin uzandığı her yere taşımalı, sevinçlerimizi olduğu kadar, keder ve acılarımızı da paylaşmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, Birlikte bir bayramı daha yaşayacak olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşarken, Kurban Bayramının, ülkemize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesi temennisi ile ilçe Halkımın ve tüm hemşehrilerimin Kurban bayramını kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”

Talip ŞEN

Gülyalı Belediye Başkanı

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin müjdecisi, tarihe altın harflerle yazılan 30 Ağustos Zaferi’nin 95. yıldönümünü büyük bir gururla kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde, kahraman milletimiz kadın erkek, yaşlı genç demeden vatan topraklarımıza göz diken işgal kuvvetlerine karşı büyük bir mücadele vererek kazandığı zafer ile kahramanlık destanını yazmıştır. Tarih boyunca olduğu gibi milletimizin, bağımsız ve hür yaşama uğruna her türlü olumsuzluk ve yokluğa rağmen haksızlığa ve zulme karşı verdiği istiklal mücadelesi şanlı 30 Ağustos Zaferi ile taçlanmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm milletimizin Zafer Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Talip ŞEN

Gülyalı Belediye Başkanı

İlçemizde ”15 Temmuz Şehitlerini Anma Etkinliği”

15 Temmuz 2017 Cumartesi günü saat 20:00’da İlçe Kaymakamı Sayın Mehmet Erhan TÜRKER’in başkanlığında, protokol mensupları ve vatandaşlarımızın katılımı ile Milli Birlik yürüyüşü yapıldı. Saygı duruşu ile başlayan program, İstiklal Marşı, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ayrıca günün anlam ve önemi hakkında Belediye Başkanımız Sayın Talip ŞEN ve İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Erhan TÜRKER’in konuşmaları yer aldı. 15 Temmuz ile ilgili film, video ve marşların sinevizyondan gösterilmesi, İlçe Müftülüğünce tasavvuf musikisinin icra edilmesi ile devam eden program, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın TV’de canlı konuşması ile son bularak, program yerini Demokrasi nöbetine bıraktı.

 

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününe Davet

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ nedeniyle; 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü (Yarın) saat 20.00 de Kaymakamımız Sn Mehmet Erhan Türker’in başkanlığında Kaymakamlık binası önünde toplanılarak Milli Birlik Yürüyüşü yapılacak, ardından Gülyalı Belediyemiz yanında “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Etkinlikleri yapılacaktır. Tüm halkımız davetlidir.

15 Temmuz Şehitleri İçin Mevlid-İ Şerif Programı Düzenlendi

15 Temmuz Milli Birlik ve Dayanışma Günü kapsamında, İlçemiz Gülyalı Merkez Camiinde  Mevlid-i Şerif etkinliği düzenlendi. Merkez Camiinde gerçekleştirilen programa Gülyalı Kaymakamımız Mehmet Erhan TÜRKER, Belediye Başkanımız Talip ŞEN ve vatandaşlar katıldı. Tüm şehitlerimiz adına düzenlenen Programda, Kuranı Kerim Tilavetleri okundu, ilahiler söylendi ve dualar edildi. Program sonunda İlçe Kaymakamlığı ve Belediyemiz tarafından vatandaşlarımıza çeşitli ikramlarda bulunuldu.

 

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü

“15 Temmuz, Milli Birlik, Demokrasi ve dayanışma günüdür. 15 Temmuz’un önemini unutmayacağız ve unutturmayacağız. Millet olarak kendi silahlarımızla sırtımızdan vurularak aldığımız yaranın, kaybettiğimiz şehitlerimizin ve 15 Temmuz kahramanlarının kalbimizdeki yeri çok farklı ve çok derindir. Alçak terörist darbecilere, hain FETÖ çetesine karşı hakkı savunmak, milli iradeyi savunmak için hayatlarını siper eden 248 şehidimiz, 2 bin 193 gazimizi minnetle anmak için ne yapsak az gelir. FETÖ’nün terörist bir işgal gücü olarak kurulup büyütüldüğünü çok acı bir şekilde öğrendik ve gördük.

Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayetleri sayesinde bu mücadelenin en güçlü şekilde devam etmesi bir teselli kaynağımız olmakla birlikte ülkemiz için bir güvencedir. Fakat hala bu mücadelenin önemini anlamayanlar, gerekli mücadeleyi yürütmeyenler, at izini it izine karıştırarak sulandıranlar, dikkatleri başka yöne çekerek bugünü unutturmaya çalışanlar olduğunu esefle görüyoruz. Bu mücadele siyasi bir dava, siyasi bir mücadele değildir, geçici bir mücadele hiç değildir. Bu bir milli mücadeledir. Devletin bekası meselesidir. Darbe girişimi aslında bir işgal girişimidir. Türk milleti her zaman olduğu gibi hainlere gereken dersi vermiştir.

15 Temmuz’da olduğu gibi her zaman Cumhuriyetimizin, Demokrasimizin ve Milli İradenin yılmaz savunucusu olduğumuzu belirtir, 15 Temmuz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmet duygularımla anar, şükranlarımı sunarım.” 

                                                              Talip ŞEN

                                                   Gülyalı Belediye Başkanı

Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

 

“Sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberlik gibi pek çok güzelliği içerisinde barındıran mübarek Ramazan ayını uğurlarken, hoşgörü, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının yoğunlaşmasına vesile olan bir bayramı daha birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” Bu duygu ve düşünceler içerisinde tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutluyor, sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu nice bayramlara erişmelerini diliyorum.”

                                                                                                                             Talip ŞEN

                                                                                                                             Gülyalı Belediye Başkanı

Kadir Gecesi Kutlama Mesajı

’’Bereket ve huzur içerisinde geçirmekte olduğumuz mübarek Ramazan ayının sonuna yaklaşmamızla birlikte, af ve mağfiret kapılarının ardına kadar açıldığı, Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı Kadir Gecesini idrak edecek olmanın mutluluğunu ve sevincini yaşamaktayız. Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile ve bayram sevinci ile yaşamaktayız. Ramazan ayı sevgi ve kardeşliğin pekiştiği bir aydır. Kadir Gecesi de bin aydan daha hayırlı bir gece olup, aynı zamanda müminler için de bir fırsattır. Kadir Gecesi saygının ve hoşgörünün hayatımızdaki birleştirici yönünün daha fazla öne çıktığı özel bir gecedir. Bu duygu ve düşüncelerimle bütün İslam Aleminin Mübarek Kadir Gecelerini en kalbi duygularımla kutlar; Ramazan Bayramı’na sağlık, afiyet içerisinde huzur ve mutlulukla erişebilmeyi Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum’’

                                                                                                                     Talip ŞEN

                                                                                                                     Gülyalı Belediye Başkanı